יתר לחץ דם בהריון

אישה עם יתר לחץ דם בהריון

יתר לחץ דם בהריון

ד"ר דרוקר מציע גישה כוללנית על מנת לטפל במערך המורכבויות הנלווה ליתר לחץ דם בהריון. במרפאת לחץ הדם של CLINICA מרפאות מומחים, יעמיד לרשותך ד"ר דרוקר, מומחה ליתר לחץ דם, ליווי מקצועי שיבטיח את השקט הנפשי הנחוץ לאורך תקופת ההיריון.

אין ספק כי המסע הארוך ליצירת חיים חדשים מלאה באושר ובהתרגשות. עם זאת, הוא מלווה גם בלא מעט חששות הדורשים תשומת לב מוגברת לבריאות ולרווחה של האישה ההרה. לחץ דם גבוה הוא מנת חלקן של כ-13% מהנשים ההרות, עלייה ניכרת משיעור התופעה בקרב האוכלוסייה רק לפני מספר שנים. בשלב קריטי זה, ניהול לחץ דם גבוה הוא בעל חשיבות רבה על מנת  להבטיח את שלום האם והעובר. ד"ר אהוד דרוקר, מומחה ליתר לחץ דם, מלווה אותך לכל אורך תקופה רגישה זו ומסייע בניהול הסיכונים עד ללידה.

אילו סיכונים טומן בחובו יתר לחץ דם בהריון?

לחץ דם מוגבר בהריון עשוי להוביל למספר מצבים רפואיים פתולוגיים כגון רעלת הריון, היפרדות שלייה, ואף לידה מוקדמת. זיהוי מוקדם וניהול זהיר הינם חיוניים כדי להפחית את הסיבוכים הפוטנציאליים הללו.

מהם הגורמים ליתר לחץ דם בהריון?

יתר לחץ דם במהלך ההיריון מושפע מטווח רחב של גורמים הדורשים הערכה וניהול קפדניים. הבנת המרכיבים התורמים הללו חיונית למניעה וטיפול יעילים. כמו כן, לא פעם  יתר לחץ דם בהריון עלול לנבוע מיתר לחץ דם ממושך שקיים עוד טרם ההריון

יתר לחץ דם ממושך

יתר לחץ דם טרום הריוני הוא כזה שאובחן טרם ההריון או במהלך ההריון עד שבוע 20, ונמשך מעבר לשישה שבועות לאחר הלידה. נשים עם היסטוריה של לחץ דם גבוה עלולות לחוות עליות חריגות הדורשות ניהול ערני כדי לשמור על בריאות האם והעובר.

גיל והשמנה

הריון בגיל מתקדם והשמנת יתר הם גורמי סיכון ליתר לחץ דם במהלך ההיריון. במהלך בניית תוכנית הטיפול האישית שלך, יילקחו גם גורמים אלו בחשבון ויינתן ייעוץ כיצד למתן את השפעותיהם.

הריון מרובה עוברים

נשים הנושאות תאומים או מספר רב יותר של עוברים ניצבות בסיכון מוגבר לפתח יתר לחץ דם בהריון. מצבים אלו מעצם הווייתם מוגדרים כהריון בסיכון והמעקב הצמוד אחר לחץ הדם והאסטרטגיות לאיזונו מהווים חלק בלתי נפרד מההיבטים שיש לנטר היטב.

מצבים בריאותיים קיימים

גם נשים בהריון עשויות להתמודד עם לחץ דם שניוני. מעקב צמוד ואבחון מעמיק יאפשרו לפתח התערבויות מותאמות.

נטייה גנטית

היסטוריה משפחתית של לחץ דם גבוה מעלה את הסבירות לעליית לחץ הדם במהלך ההיריון.

הבנת כלל הגורמים הללו מאפשרת לספק טיפול ממוקד ומותאם אישית ולפעול לשמירה על לחץ דם תקין בהריון.

כיצד נתמודד יחד עם המצב?

אבחון מדויק בזמן והתערבות מותאמת אישית יאפשרו לך לנהל את המצב ביעילות ולצמצם למינימום את הסיכונים הכרוכים בלחץ הדם הגבוה במהלך ההיריון. תוכנית הטיפול תכלול את ההיבטים הבאים:

  • מעקב קבוע: מדידות קבועות ומעקב מאפשרים לזהות מוקדם ככל הניתן חריגות וליישם התערבויות ראויות.
  • שינויים באורח החיים: אימוץ אורח חיים בריא, לרבות תזונה מאוזנת, פעילות גופנית סדירה וניהול מתחים, יאפשר לך לשמור על לחץ דם תקין בהריון ככל הניתן. ד"ר דרוקר מספק הדרכה מותאמת אישית כדי להבטיח שהשינויים הללו מתאימים לצרכי הבריאות האישיים שלך.
  • ניהול טיפול תרופתי: במקרים בהם שינויים באורח החיים אינם מספיקים, ניתן לרשום טיפול תרופתי, תוך התאמת תוכניות טיפול לצרכים הייחודיים של כל מטופלת. כמובן עלינו לוודא כי במהלך ההיריון ייעשה שימור אך ורק בתרופות המותרות לנשים הרות לטיפול ביתר לחץ דם, כמו אלדומין וטרנדייט, למשל.
  • תיאום מלא עם הצוות הרפואי שלך: ד"ר דרוקר משתף פעולה הדוק עם הרופא המיילד וכלל הצוות האמון על רווחתך כדי להבטיח טיפול מקיף ומדויק לכל אורך ההיריון.

שאלות נפוצות

אסטרטגיות טיפול עשויות לכלול שינויים באורח החיים, ניהול טיפול תרופתי ומעקב קבוע. ד"ר דרוקר מתאים את הגישה לפרופיל הבריאות הייחודי של כל מטופלת ובתיאום עם הרופא המיילד.

לחץ דם תקין במהלך ההיריון נע בדרך כלל סביב 120/80 מ"מ כספית. במדידות של לחץ דם מעל 140/90 מילימטר כספית ניתן להיעזר באמצעים שמרניים כגון דיאטה דלת מלח, ירידה במשקל ומעקב תכוף. טיפול תרופתי מומלץ בלחץ דם גבוה מ – 150/95 מילימטר כספית או לחילופין כאשר קיימים מצבים כגון יתר לחץ דם עם פגיעה באיבר מטרה כגון לב או מח או כליה.

הגברת צריכת הנוזלים, צריכת ארוחות קטנות ותכופות והימנעות מתקופות עמידה ממושכות יכולות לסייע בהעלאת לחץ דם נמוך. ד"ר דרוקר מספק המלצות מותאמות על בסיס מצבים בריאותיים אינדיבידואליים.

לחץ דם נמוך במהלך ההיריון עלול לנבוע משינויים הורמונליים, התייבשות או מצבים רפואיים קיימים. ד"ר דרוקר עורך הערכה יסודית כבר במפגש הראשוני כדי לזהות את הגורמים הספציפיים התורמים ללחץ דם נמוך בכל מקרה.

Summary
טיפול ביתר לחץ דם בהריון
Service Type
טיפול ביתר לחץ דם בהריון
Provider Name
ד"ר אהוד דרוקר,
יגאל אלון 82,תל אביב,מרכז- Telephone No.03-533-1755
Area
מרכז הארץ
Description
ד"ר דרוקר מציע מענה טיפולי ייעודי לאיזון יתר לחץ דם בהריון. עם ניסיון רב שנים כמומחה ליתר לחץ דם וכסגן מנהל מחלקת רפואה דחופה באסותא אשדוד ובתל השומר, זמין לך מענה מלא להיריון בריא.

תפריט נגישות