טיפול ביתר לחץ דם

מד המשמש רופא לחץ דם

טיפול ביתר לחץ דם

כל מדידה של לחץ הדם גורמת לך להתכווץ בחשש? נמאס לך לחוש כי מדדי לחץ הדם משפיעים על אורח החיים ומהחשש המרחף ללא הרף? חשוב שנזכור, טיפול ביתר לחץ דם דורש ניהול של אורח חיים נכון ויותר מכול – נכונות לקחת את המצב בשתי ידיים. כמומחה ליתר לחץ דם מביא עמו ד״ר דרוקר ניסיון רב בטיפולים שיאפשרו לך לנהל את יתר לחץ הדם באופן מושכל ובהתאמה מדויקת לנסיבות הייחודיות שלך. בליווי רגיש, מקצועי ללא פשרות ושלוקח בחשבון את כל היבטי חייך, נחזיר את השליטה לחייך.

שמים סוף לפחד ממד לחץ הדם

פעמים רבות מגיעים אל המרפאה מטופלים שנמנעים מביצוע מדידות קבועות. נמאס להם לקבל חדשות רעות ולהרגיש שדבר אינו מועיל. לא פעם, אנו כלל לא בטוחים מה זה לחץ דם גבוה ועלולים להקל בחומרת המדדים. על מנת למנוע סיבוכים מיותרים ולהבטיח רווחה בריאותית במשך שנים רבות, חשוב שנגייס את הנכונות להתמודד עם המצב. החדשות הטובות הן שהפתרון קיים. עם גישה ייחודית בפיענוח הגורמים המורכבים ללחץ דם גבוה, התאמה אישית של טיפולים לצרכים הספציפיים שלך וטיפול בגורמי סיכון כגון שומנים בדם, עישון וסוכרת – נסלול את הדרך לחיים בריאים.

טיפול ביתר לחץ דם בליווי מקצועי צמוד

הגיע הזמן לפנות למטפל שלא רק שומע את החששות שלך, אלא מבין אותם לעומק. המוטיבציה העיקרית שמנחה אותנו לכל אורך הטיפול שלך היא לגייס אסטרטגיות שיאפשרו לך לא רק לנהל את המצב ביעילות, אלא למנוע הופעת טרשת עורקים ועל ידי כך לצמצם סיכונים למחלות כרוניות. עם רקע רב שנים ברפואה דחופה, מובטח לך מענה מקיף ורב תחומי. יחד, נבחן את כל האופנים בהם לחץ דם גבוה משפיע על איכות החיים שלך ונייעד פתרונות משני חיים.

מדוע כה חשוב להקפיד על טיפול ליתר לחץ דם?

ישנם גורמים רבים ומגוונים המשפיעים על לחץ הדם. מגורמים תורשתיים ועד למאפיינים השונים של אורח החיים, מתזונה לא טובה ועד עישון ותחלואה נלווית, אבחון מדויק ואפיון של כלל הנסיבות שלך הם המפתח למענה טיפולי יעיל. החשוב ביותר הוא שנפנה לסיוע במהירות. שכן יתר לחץ דם שאינו מטופל טומן בחובו שלל סיכונים:

  • מחלת לב איסכמית: לחץ דם גבוה לאורך זמן עלול לפגום באספקת החמצן ללב, ובכך להגביר את הסיכון למחלת לב איסכמית ולהוביל להתקף לב.
  • פרפור עליות: יתר לחץ דם עלול לפגיעה בסנכרון התכווצות עליות הלב, מה שיוביל בתורו לפרפור עליות. שיבושים אלו בדופק ובמחזור הדם מגבירים את הסיכון לשבץ מוחי.
  • אי ספיקת לב: יתר לחץ דם מהווה גורם מרכזי לאי ספיקת לב.
  • שבץ איסכמי או דימומי: מצבים לא מטופלים מגבירים את הסיכון לשבץ מוחי שעלול לפגום באיכות החיים ובתפקוד באופן בלתי הפיך ואף להוביל למוות.
  • פגיעה בתפקודי הכליות: עם כל רגע בו המצב אינו מטופל, הסיכון לפגיעה בתפקוד הכליה גובר.

מחויבות בלתי מתפשרת לרווחה האישית שלך

זה הזמן לקחת את הבריאות בידיך. הידע והניסיון של ד"ר דרוקר עומד לרשותך לכל אורך הדרך במרפאת לחץ הדם של CLINICA – מרפאות מומחים. אנו עובדים עם כל חברות הביטוח ומקדישים מחשבה מעמיקה כדי להבטיח שיעמוד לרשותך המענה המיטבי. למידע נוסף ולתיאום שיחת ייעוץ, ניתן לפנות כעת ונחזור אליך בהקדם.

יתר לחץ דם, או לחץ דם גבוה, הוא מצב רפואי בו כוח הדם על דפנות העורקים גבוה מדי באופן עקבי. לחץ הדם נמדד במ"מ כספית ומתבטא בשני ערכים: לחץ סיסטולי ולחץ דיאסטולי.

כאשר לחץ הדם גבוה באופן עקבי, הלב חייב לעבוד קשה יותר כדי לשאוב דם, מה שעלול להוביל לתחושת תשישות.

בהחלט, אורח חיים המתאפיין בישיבה ממושכת עלול להחמיר יתר לחץ דם. פעילות גופנית סדירה מסייעת לשמור על משקל תקין, מחזקת את הלב ומקדמת זרימת דם טובה יותר, כל אלו תורמים לניהול לחץ דם תקין.

יתר לחץ דם מכונה לעתים קרובות הרוצח השקט מכיוון שהוא בדרך כלל אינו מפגין תסמינים בולטים. אנשים עשויים להיות לא מודעים ללחץ הדם הגבוה עד שמופיעים סיבוכים בריאותיים חמורים כגון מחלות לב, שבץ או נזק לכליות.

יתר לחץ דם מוגדר כעלייה מתמשכת של לחץ הדם מעל הטווח התקין. מצב זה דורש מעקב מתמשך ובמידת הצורך, שינויים באורח החיים או התערבויות רפואיות כדי לנהל ולמנוע סיכונים בריאותיים נלווים.

תפריט נגישות